ByRecLast.Net | Oyun Kanalı
ByRecLast.Net | Oyun Kanalı

2015 Gamex deydik.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan (1 votes, average: 10,00 out of 10)
Loading...Loading...

gamex

2015 GameX de bizlerde vardık. GameX için genel bir yazı yazıcam ki isteyen istediğini bulsun nası biyer,neler oldu,neler gitti herkes anlasın. Fakat güzellikleri yanında kötü ve bazı can sıkıcı yanlarından da bahsedicez. Kendi görüşlerimdir ve haber tarzında bir yazı değildir. Sonra bana patlamayın.

gamex
1. Gün GameX.
Arabam gece 1 de çıktı saatin 5/6 sında istanbul şişlide bıraktılar beni. Yağmur yağıyor ve açık tek biryer bile bulamadım. Zar zor bi pastane gördüm attım kendimi içeri kahvaltımı yaptım biraz oturdum zaman geçireyim diye. Oradan çıktım Gamex i uzun uğraşlar sonucunda buldum. 8 9 gibi Lütfi Kırdar a geldim fakat 11 de açılacağını söylediler. 11/12 ye kadar bi kafede oturdum bekledim. Bi bardak çay için 5 lira istediler sanki kuş sütüyle yapıyolar çayı, Taşı toprağı altın demiyolar boşuna… fena içime oturdu bunuda yazayım dedim ^^ Neyse çıktım ordanda geçtim Gamex e. Kalabalık olmaya başlamıştı daha o saattlerde bile. Basın kartımı gösterdim girdim içeri sıkıntı çıkarmadılar sağolsunlar. Fakat İlk gün erken saatlerde kimsenin GameX e gitmesini tercih etmiyorum açıkcası. Kuyruk beklemek istemiyorsanız erken gidin fakat gitseniz bile erken saatlerde bulacağınız şey hazırlıklar olacaktır. Daha standlar bile oturmamıştı etkinlikler yoktu herşey yavaş yavaş yerleşiryordu öyle boş boş dolandıktan sonra basın odasına geçtim oturdum dinlendim biraz yorgunluğumu attım. Sonra 1 gibi falan tekrardan bi dolaşayım dedim. Ortalık biraz daha düzelmişti. Hafta içi olduğu için yaş ortalaması fazla küçük değildi. Genel olarak güzel gözüküyordu standlar etkinlikler herşey iyi gibiydi. Tek sorun kuyrukdu. İlk gün dahi upuzun bir kuyruk vardı. Bu sorunu çözmek için birşey yapılması lazım kanımca, biz basın olarak rahat girdik fakat oradakiler o yağmurda saatlerce beklediler. Bu sene oyun firmalarından çok teknolojiye dönüşmüştü standlar bu biraz can sıkıcı ama yinede yeterliydi. Bol bol dolaştım etkinliklere katıldım ve ne var ne yok denedim. Özellikle sanal gerçeklik gözlüklerini denedim bol bol fakat buna alışmak zaman alacak gibi çünkü baya bi başımı döndürüyor grin ifade simgesi Zamanla gelişeceğini umuyoruz artık yapacak birşey yok ^^ Neyse firmalarla görüşmeler yaptım, biraz dolaştım, ne var ne yok denedim, etkinliklere katıldım ve çıktım artık 2/3 gibi. Ne yazıkki hiçbir fotoğraf çekemedim benim külüstür telefonla. Ayrıca kalacağım yer uzak olduğu için daha uzun kalamadım normalde 4 5 e kadar kalabilirdim fakat erken çıkmak zorundaydım ve 2. günde GameX e geçmedim. Haliyle 2. günü es geçiyorum. Fakat 2. günde muhtemelen bu şekilde geçmiştir kalabalık ve sorunsuz. Asıl durum 3. Günde. 3. Güne geçelim direk.

gamex1
3. Gün GameX
3. Gün e gelecek olursak. Evden geç çıktım ve 12 gibi falan ordaydım. İnanılmaz bir kuyruk vardı. Parkdan aşağıya doğru inerken kuyruğun sonunu gördüm ve ozaman anladım o gün baya sorun çıkacağını. Kapıya doğru ilerledim yine basın kodumu gösterip girmeye çalıştım fakat okadar kalabalıktıki kendimi zor attım içeri. Zar zor girdim içeri, dolaşayım biraz istedim fakat adım atacak yer yoktu. Standları görmeyi geçtim, basın odasına zor attım kendimi. Youtuber ve Twitch yayıncıları, Basın hiçkimse çıkamıyordu dışarı. Oturduk muhabbet ettik biraz ortalık sakinler diye fakat dahada kalabalıklaşıyordu. Bilindik bir sürü Youtuber ve Streamer geldi basın odasına. Tanıdığınızı düşündüğünüz, videolarını izlediğiniz hiçkimse aslında o kişi değil gerçekten. Bunu samimi olarak söyleyebilirim. Tanışmak adına yanına gidilen Youtuber ve Streamer ların bazıları kaale bile almadı bazılarıysa tanışmamak için hızlıca yan kapıdan çıkmaya çalışıyordu. Ben şanslıydım sanırım ki bi kaçıyla yüz yüze tanışma ve konuşma fırsatı yakaladım. Bazıları yine kaale almadı ama neyse.. Youtuber ve Streamer lar dışarı bile çıkamıyordu bu yüzden bir çoğu yan kapıdan çıkmayı(kaçmayı xD) tercih etti haklı olarak onlara hakvermiyor değilim. Ayrıca bazı basın üyeleriylede tanıştık muhabbet etme fırsatı bulduk. Bir çok kişiyle tanışma fırsatı yakaladım fakat şuanda sorsam hiçbiri beni yine hatırlamayacaktır muhtemelen. Yani eğer tanışmak gerçekten arkadaş olmak amacıyla gidiyorsanız boşuna uğramayın bile. Neyse beni pek tanıyan tabiki yoktu bi kaç kişiyle görüştük sadece, çoğu kişini sattı gelicem diyenlerin yarısı yoktu ama neyse, rahat rahat çıkıp dolaştım belirli aralıklarla yine her yeri dolaştım gezdim fakat bu sefer ürünleri deneme fırsatım yoktu çünkü heryer tıklım tıklımdı. Zar zor kendimi tekrar odaya attım. Basın odasının önüde tıklım tıklımdı. Bi ara “Oyunbros orda ordaaa” diye çığlar duyup güldük bazen “Duygu abla kapıdaymış koşun koşun” diyen kişiler sayesinde rahtaladık kapıdan çıkıp dolaşma fırsatı yakaladık. Bir ara ön kapının kırıldığı haberini duyduk,Bi ara kıçını açan çocuk haberi geldi,Bi arada bazı basınların yaptığı terbiyesizlikler geldi kulağımıza. Bu yüzden basın olayını seneye daha dikkat edileceğini umuyoruz. Belki bu yüzden bizde zora giricez ama o şekilde basın olacağına daha dikkatli temiz bir basın seçilirse herkes için daha rahat olacağı kanısındayım neyse. Genel olarak 3. günde bu şekildeydi. Yoğun tempolu ve çok çok çok kalabalık bir gün. 4. Günde aynı olacaktı muhtemelen bu yüzden gitmeme kararı aldım ve evime döndüm sonunda.

gamex-1
GameX genel olarak güzeldi. Fakat kesinlikle söyleyeceğim bazı şeyler var. Yada öneri desek daha doğru olur. Kimler katılır yada kimler şikayet eder bilemem ama seneyeki GameX de bunlara dikkat edilmesi gerek.
1. Artık daha büyük alanlar ayarlanmalı 2 hatta 3 katlı büyük mekanlar olmalı.
2. Kesinlikle ücretli olmalı.
3. Yaş sınırı konulmalı.
4. Seçimi yapılan oylamalardan aşırı bir şikayet var. Farklı yöntemler uygulanmalı.
5. Kalabalığın kapıdan geçmesi için 2 3 bölüm daha olmalı.
6. Girişi hızlandırmak adına birşeyler yapılmalı.

gamex-3

Genel olarak söyleyeceklerim bukadar.Güzel,kalabalık hatta çok kalabalık, zaman zaman sorunların olduğu,zaman zamanda tartışmaların olduğu yoğun bir gündü. Önceki GameX lere göre etkinliği biraz daha azdı kanımca. LoL,Point Blank gibi turnuvaların yapıldığı büyük firmaların gelmeyişi üzdü. Bir çok kişi zaten bu turnuvaları canlı kanlı izlemek istiyor. Seneye büyük büyük turnuvaların olduğu daha güzel bir GameX olur umarım. Bir sonraki GameX in biraz daha düzenlenmiş ve daha iyi olacağını umarak yazımı bitiriyorum.
RecLast

Bunu Paylaş

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Google +
  • Linkedin
  • Reddit
  • Delicious
  • Digg

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında

Yazar Hakkında
Editör :

Copyright © 2010-2015 by RecLast All rights reserved.

Yorumlar


BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN

Bağlantılarımızı kullanın