ByRecLast.Net | Oyun Kanalı
ByRecLast.Net | Oyun Kanalı

Crowfall Hakkında Bilgiler

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...Loading...

crowfall

Yazıma başlamadan önce belirtmek isterim ki birazdan okuyacak olacağınız bilgileri Crowfall’ın resmi web sitesinin F.A.Q yani sıkça sorulan sorular bölümünden edindim. Ayrıca bazılarınız gelip bana “E, madem web sitesinde yazıyor bunlar, neden yine paylaştın ki?” diyebilir. Fakat tüm bunlar orada İngilizce olarak yazıyor ve tüm takipçilerimiz de İngilizce bilemeyebilir. Bunun yanı sıra bazılarınız da oyunun web sitesini daha önce duymamış veya duymuş olsanız bile keşfetmemiş olabilirsiniz. Ve haliyle bu bilgileri de gözden kaçırmış olabilirsiniz. Onun için bunları soru-cevap şeklinde güzelce derleyip sizlere sunacağım. Keyifli okumalar!

1. Crowfall ne tarz bir oyun?

Crowfall genel olarak MMORPG tarzında bir oyun. Fakat oyunun yapımcısı ona Throne War Simulator demeyi tercih ediyor. Bunun nedeni ise oyunun kendi içerisinde politik, strateji ve savaş ögeleri açısından zengin ögeler barındırması.

2. Crowfall hangi platformlara çıkacak?

Oyunun geliştirici firması oyunu Windows üzerinden piyasaya süreceklerini belirtti. Fakat ilerleyen zamanlarda Mac açısından da çalışmalar yürütmeyi planlıyorlar. Ayrıca konsolların henüz planlarına dahil olmadıklarını fakat bu onların Crowfall açısından imkansızı tatmaları anlamına gelmediği de belirtildi.

3. Oyunun kamera açısı nasıl olacak?

Crowfall’da kamera açısı Third Person yani şu omuzlarımızın üzerinden baktığımız açı olacak.

4. Oyunda karakter yaratma sistemi nasıl olacak?

Öncelikle oyunda karakter yaratmaya başlamadan önce “Archetype” (ırk ve sınıf topluluğu diyebiliriz) seçiyoruz. Her Archetype’ı diğerlerinden farklı kılan bir takım özellikler bulunmakta ve her Archetype’ın da fiyatı farklı. (Archetype’ın sözlük anlamı prototip, ilk örnek anlamlarına geliyor.)

Fiyat derken aklınız hemen gerçek paraya gitmesin. Fiyat derken oyun içi puanlama sistemini kastediyorum. Daha iyi anlamanız için örnek vereyim hemen. Örneğin Sentor sınıfının başlangıç gücü yüksek olduğundan fiyatı diğerlerine göre daha pahalı. Ve fiyatı da daha pahalı olunca bizler bu Archetype’ı seçtiğimizde geriye oyun içerisinde harcayabileceğimiz daha az puan kalıyor. Her ne kadar bu puanları nerelerde kullanacağımız hakkında belirli bir bilgi verilmemiş olsa da oyun içinde para veya para türünden bir şeyler olabileceklerini düşünüyorum bu puanların.

Ayrıca oyunda ilerleyen zamanlarda karakterlerimizi özelleştirirken avantaj ve dezavantaj olarak 2 olgu çıkıyor karşımıza. Eğer bu özelleştirme sırasında bizlere dezavantaj sağlayacak bir seçim yaparsak sistem bizlere otomatikman fazladan puan veriyor harcamamız için. Diğer taraftan ise avantaj sağlayan bir özellik seçtiğimizde bizlerden belirli bir miktar puan alınıyor. Ki bu da sizlere üstte bahsettiğim düşüncemi kanıtlar nitelikte.

5. “Archetype”lar özelleştirilebilir mi?

Tabii ki de evet. Oyunda ilerleyen zamanlarda yapacağımız yetenek ve buna benzer seçimlerle kendimizi ana Archetype özelliğimizden sıyırıp farklı bir boyuta taşıyabiliriz.

6. Her Archetype hem kadın hem de erkek olarak oynanabiliyor mu?

Genel olarak insan ırkından olan Archetype’lar hem kadın hem de erkek olarak oynanabiliyor. Fakat canavar ırkından olan Archetype’ların tümü her iki cinsiyeti de desteklemiyor maalesef.

7. Karakterlerin dış görünüşlerini özelleştirebilecek miyiz?

Tabii ki de evet. Oyunda bizlere farklı saç stilleri, elbiseler, aksesuarlar vb. kullanma yetkisi verilecek.

8. Oyunda seviye sisteminin olmadığını duyduk, doğru mudur?

Evet, doğrudur. Önümüze sunulan neredeyse her MMORPG oyunda seviye sistemini görür olduk. Fakat Crowfall’ın sistemi seviye üzerine değil de yetenek üzerine dayalı olacak. Ayrıca oyunda yeteneklerimizi 2 şekilde geliştirebileceğiz. Bunlar pasif alıştırma (oyunun sitesinde “Tıpkı EVE Online’da olduğu gibi” denilmiş fakat EVE Online oynamadığım için konuya hakim değilim. Eğer bu konu hakkında bilgisi olan takipçilerimiz varsa beni aydınlatmalarını rica ediyorum.) ve aktif alıştırma (oyun içerisinde aktif olarak bir şeyler yapmak) olarak ikiye ayrılıyor.

Bizi Takipte Kalmayı Unutmayın

Bunu Paylaş

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Google +
  • Linkedin
  • Reddit
  • Delicious
  • Digg

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında

Yazar Hakkında
Editör :

Copyright © 2010-2015 by RecLast All rights reserved.

Yorumlar


BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN

Bağlantılarımızı kullanın