avatar Tarih: 04.12.2016, Saat: 22:16Hoşgeldin, Ziyaretçi:
  Şifremi Unuttum?   kayıt ol

[Rehber] Aion Geniş Çaplı Rehber
Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi
 
Konuyu Oyla:
 • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Konu Kalitesi : %
Yeni Yorum Gönder Yeni Konu Gönder
v Konu Bilgileri v
Yazar Konuyu Başlatan : bysemih27 - Görüntüleme - Okunma  Okunma Sayısı : 5350 - Yorum  Toplam Yorumlar : 4


[Rehber] Aion Geniş Çaplı Rehber
Yazar Konu
Çevrimdışı bysemih27 v
Seviye 1
*
Üye Grubu


Yorum: #1
Aion Geniş Çaplı Rehber
Merhaba Arkadaşlar bu gün size aionu tanıtcam bi nevi rehber yani öncelikle byreclastın çekmiş oldugu ilk bakışı izleyebilirsiniz.          

Sistem Gereksinimleri
Aion'u merak eden herkez bilgisayarının ihtiyaçlarını karşılıyıp karşılayamayacağını merak ediyordur işte sistem gereksinimleri;

Minimum Sistem:
Microsoft? Windows? XP SP2 | 2.8GHz CPU or equivalent | 1GB RAM | NVIDIA? 5900 Ultra with 128MB RAM / ATI Radeon? x700 with 128MB RAM or higher | 15GB hard disk space | DVD-ROM drive | DirectX? 9.0c (6/2008 update) | Sound device | Broadband Internet connection

Önerilen Sistem:
Microsoft? Windows? XP SP2/ Vista | Dual Core CPU 2.0GHz or equivalent | 2GB RAM | NVIDIA? 6800 with 256MB RAM / ATI Radeon? x800 with 256MB or higher | 15GB hard disk space | DVD-ROM drive | DirectX? 9.0c (6/2008 update) | Sound device | Broadband Internet connection

Karakter Yaratımı
Bir Hesapta 8 karakter açabiliyorsunuz. Eğer bir karakterinizi silmek isterseniz, sil tuşuna bastıktan sonra tıpkı World WOW'da ki gibi “delete” yazmanız gerekmektedir.
Şuan da hem elyo hem asmodian açabiliyorsunuz fakat ilerde bir account'ta sadece bir tanesi açılabilicek.

Kontroller
Aion’un kontrolleri WOW'unkine çok benzer. Ama dikkat etmeniz gereken şey , F12 ile Aionda arabirimi saklayabilmedir

Arabirim
Resim

Yukarda Aion arabirimi var. Sanırım çoğu MMORPG oyuncusuna tanıdık gelir. Uçmayı bu makalede sonra anlatacağım.

Özel Ayarlar
Her şehirde, diriliş , uçuş ve , yine World of Warcraft’a benzer olan , posta kutusu noktaları var. Bir sonraki bölüm karakterin ölüm öncesi ve sonrası değerlerindeki değişimin kıyaslamasıdır.Bu karşılaştırmadan ölüm cezasının saldırı ve savunmayı etkilediğini anlıyoruz. Karakterinizin hareket hızı da etkilenecek. Ve ölüm sonrası ters bir durumolursa, karakteriniz çok yavaş hareket edicek. Öldürüldüğünde xp kaybı var , ama bu xp’ı geri satın alabilir ve ölüm cezasını kaldırtabilirsiniz. Fiyat seviyeye göre değişir , bazen ucuz bazen pahalı. Yani , yaratıklar ile çarpışırken ölmemeye özen gösterin.

Ölüm Cezası Karşılaştırması
İlk resim normal durumdaki bi karakteri gösterirken , ikinci resim ölüm sonrası terslik yaşamış bir karakteri gösterir. Sağ üst köşede, sorunun ne kakdar süreceği gösterilir (ne kadar çok ölürseniz o kadar uzar)
[Normal]

Resim

[Aksilik Çıkınca]

Resim

Dükkanlar
Bakkal


Resim

Ok , bandaj vs satılır

Silah Satıcısı
Resim
Resim
Resim

Her çeşit silah satılır

Yiyecek Satıcısı

ResimYiyecek satılır. Oyuncular yiyecekleri tükettikten sonra bufflanırlar

Açık Arttırma Evi
ResimAuction House (satış evi)
Oyuncular "auction house" da eşya satabilir. Sistem miktara göre ücretlendirilecektir WoW daki gibi.

Not: Oyunda para büyük sorun. İtemler çok pahalı görevler ve yaratıklar çok az para veriyor.

Dövüşler
Dövüşteyken arka plan müziği dikkat çekmek için değişir.Aion da düzgün bir dövüş tadacaksınız.Fakat bütün canavarların yuksek canları var gözüküyor bu yüzden öldürmesi zor. Eğer solo oyuncuysaniz ve etrafın çevrilirse olabildiğince çabuk geri çekil.
Resim


Canavarlar sizi çok takip etmez onlardan kolayca kurtulabilirsiniz. Savaştayken dolum süreleri mavi ve kırmizi potionları kullanabilirsiniz, World of Warcraft daki gibi. Hesaplarima göre dolum süresi 20sn suruyor. Dövüş bitince canavarın cesedine tiklayin ve sonra aşşa sağ köşedeki butona tiklayin, ve canavardan düşen eşyalari alin.

Büyü yaparken canavari seçmenize gerek yok. Sistem bunu sizin için otamatik olarak yapar, işleri kolaylaştıyor.Canavar a tikladığınızda canavarın level , can , aranizdaki mesafe gibi bilgilerini görebilirsiniz.
Canavarlar
Aion da birsürü tuhaf canavar var.Daha öncede değindiğim gibi çoğunda yüksek can var ve skill kullanabiliyorlar , fainting (bayiltma) , migty blow (güçlü darbe), vb gibi. Fakat sadece insan şeklindeki canavarlar birbirini koruyor. Hayvan şeklindeki canavarlarin birbirine yardim ettiğini daha görnedim. Ve çok az canavar oyunculara  kendi kararıla saldırıyor. Bana bu şekilde saldıran ancak 3 tip canavar gördüm. Canavarlar para , potion ,silah , ekipman ,ve belki crafting için kullanilan bazi yeşil eşyalar düşüsür. Ve ben yüksek level canavarların düşük level canavarlara kabadayılık yaptığını bulmayı başardım.
Resim
Bu maymunu küçümseme. Eğer çok yaklaşırsan sana bir elmayla vurur. Bunun tarafindan öldürülmüştüm....
Yetenekler ( Skills )
Spiritmaster açmaya karar verince, bir mage karekter yarattim. Benim genellikle kullandığım skiller  Ice Sword (dusmani yavaslatan bir debuff, ve küçük hasar verir), Fireball (doğuştan gelen bir skill, yüksek hasar verir), Dryad Root (duşmanı 2sn hareketsiz yapar , hasar vermez) , Earthquake (acil durumlarda kullanılabilecek birden yapılan bir skill , küçük hasar verir koşarkende yapılabilir), and Self Healing (Can doldurma skilli ,cast time -yapılış süresi- 2sn yeye yakın , ve bir bandaj gerekli) .Bir canavar a saldırdığında genelikle sadece Ice Sword kullanırsın . Eger yavaslarsa kolayca olur. Canavar gercekten sıkıysa  Dryad Root kullanman gerekecektir.
Skill kullaninca oluşabilecek durumlar:
1. Büyü vurur ve debuff çalışır
2. Büyü vurur fakat debuff çalışmaz
3. Büyü ıskalar fakat bu nadir olur
4. Blastershot, iki kat hasar.
Meslek Skilleri,
Skill öğrenmesi kolaydır. Sihir kitabi al tikla ve skill i ögren. Bir Aion videosuda, cast barin buyulu sozlerle dolduğunu gördüm ve bunu çok benzersiz buldum.Fakat oyunda çok sıradan bir bara dönüştü , Neden?
Collecting ( Toplama) doğuştan gelen yetenektir, bu yüzden öğrenmen gerekmez.Fakat ben tıbbı bitkileri toplayabiliyordum maden cevherlerini toplayamiyordum ve bir Warrior un maden toplayabildigini gördüm. Bu gerçekten kafamı karıştırdı. Belkide toplama skill i sınıftan sınıfa değişmektedir ama emin değilim.

Toplama işleminde mavi bar , kırmızıdan önce gelirse toplama başarılı demektir. Fakat kırmızı , maviden önce gelirse toplama başarısız demektir. At yarışı oynamak gibi hissetirmiyor mu

Quests ( Görevler)
Korece anlamadığımdan görev talimatlarınıda anlamıyordum. Oyun deneyimime dayanarak Aion Quest Sisteminin WoW Quest sistemiyle benzer olduğunu söyleyebilirim. Basitce, görevler canavar avlama ve eşya toplamala ilgili. Görevi aldıktan sonra yakınlardaki canavarları öldürmeye başlıyorum. Eğer üst sağ köşede (1/Sayi) şeklinde bişi görürsem doğru canavarı avladığımı anlıyorum. Görev bitene kadar avlamaya devam.

Mavi ok görevin npc'sini gösteriyor.
http://images.mmosite.com/feature/news/2.../ss/26.jpg
Görevin tamamlandığını gösteriyor

Resim
Uçma
Uçma Aion un satan noktası. Level 10 daki Meslek değiştirme questini yaptıktan sonra uçabilirsiniz . Fakat uçamayacağınız bazı yerler var. Serbest uçuş sadece bazı haritalarda mumkün.
Resim
bu uçmanın anahtarı ve kısayol tuşu Page Up. İnişin kısa yolu Page Down. Uçmaya başladıktan sonra kalan zamanı öğrenmek için bakabilirsiniz. Havadayken karekteri kontrol etmek kolay değil. Yönleri mouse nuzla anlik olarak değiştirmeniz gerekmekte.Bence sadece pratik gerektiriyor. Uçuş süresi levelnizle artıyor. Level 10 ken sadece 1dk uçabilirsiniz oldukça kısa. ve tekrar dolumu 2dk.
Resim
Uçmaktan bahsederken , uçarak dövüşmektende bahsetmek gerekir. Başlangıçt,a hava hiç canavar bulamadım. Fakat haritayı keşfederken , yüksek bir kule keşfettim. Kuleye yanaşırken, Taş benzeri canavarları kulenin tepesinde çözelmiş halde buldum ve bana saldırdılar. Canvarın ismine tikladim ve Fireball yolladım. Bunu havada yaparken çok iyi hissettim. Fakat sadece 1 dk sürem vardi , yere düştüm ve öldüm T_T

ResimKaynak: MMOSITE.COM

Asmodian
Asmodianlar cesur ve dayanıklı bir ırktır, büyük felaket ile Elyolardan ayrılmış , umutsuzluk ve karanlık bir dünyaya sürüklenmişlerdir. Böylesi bir ıssızlıkta hayatta kalmak bir şey, fakat gelişip başarılı olmak apayrı birşey. Tarihlerindeki yara herkesin görmesi için gözler önüne serilmiştir ; Asmodianlar karanlık dünyalarında gömüldükçe, vücutları değişmeye başladı. Karanlıkta, derileri soldu, gözleri karanlığa alıştıkça dünyadışı bir parıltı halini aldılar.
Kendilerine göre, Asmodianlar son derece cömert ve sadık ; bir yoldaşlarının ölümünü görmektense savaşta ölmeyi yeğlerler. Yinede, yabancılar dikkatli olun; Asmodianlar oldukça saldırgan bir ırktır , muazzam güçlerine başvurmadan önce iki kere düşünmeyecektitler. Elyolu türdeşlerine benzer olarak , kanatlarının Asmodae;de geçen zorlu yıllar sonucunda kararmasına rağmen , Asmodian Daeva;sı da güç ve uçma yeteneği ile kutsanmıştır
Artık onlar ,Siel ve Israphel tarafından Aion Kulesinin üst kısmının , Karanlıklar Kulesinin , korunması için görevlendirilmiş olan , Shedim Lordlarının takipçileridir, ve onlarla birlikte Pandaemonium şehrini inşa etmişlerdir


Her zaman böyle olmamıştı. Bir aralar bu dünyanın iki tarafı da birdi, biz kardeşler kadar birleşiktik. Aynı görünürdük, Tower of Eternity'yi korumak için aynı ideallerimiz vardı ve ortak amaçları paylaşırdık. Yenildikleri zaman, herşeyi yok ettiler.Bizim dünyamız, bizim insanlarımız hasarlı bir yere uzaklaştılar.

Bu dünyanın alt yarısında, sığ bir yer görürsünüz, günahlı varoluşlarla büyülenmiş, açgözlülük ve oburluk, yerine oturmamış gurur ve parçalanmış kibirle. Burada Elyoları görürsünüz, ruhsuz yaşamlı iyi olan herşeyi yok etmeye düşkün, yaratıkların aşağılık nesli. Kutsal görünüşlerine kanmayın, solgun yüzlerinin arkasında karanlık vardır.

Bu dünyanın üst yarısında da bizler yani Asmodianlar yaşar.Destansı felaketten sonra karanlığın baskısında kaldık, bilinmeyenin içinde, adapte olmaktan ve hayatta kalmaktan başka seçimimiz kalmadı.Her gün bizim dünyamızı bize birşeyler öğretti.Yeni olacaklara gözelerimizi açtı ve bize yeniden yaşamlarımız yapılandırmak için değişmez güçler verdi.Onun sayesinde birçok tecrübe kazandık, hergün yanlışlarımızı düzeltmek için bir şans verilmiyor.

Ama bekle, kendimden bahsedeyim. İlk olarak kendimi tanıtıyim, benim adım Kineas ve ben bir Daevayım, Balaurlarla büyük bir savaş sırasında oldum. Ben, benim insanlarımla, Atreia'daki güzel yerimi korumak için elimden geleni yaptım, haklı olarak da ne gerekiyorsa yapacağım. Elyolarla savaşmayı arzularsam, kesinlikle savaş açarım. Barış zamanı çok önceydi, şimdi intikam zamanı.

Bizim dünyamızdaki olanlardan sonra, insanların buraya nasıl geldiğimizi yanlış bildikleri için bunu düzeltmeyi görev bilmişimdir. Bu günlüğü bizim burada neden olduğumuzu anlamanız için yazıyorum, belki bu dünyayı neyin böyle değiştirdiğini anlamışsınızdır.

Şimdi gelin-okuyun, ve Asmodian olmak neymiş öğrenin!

ElyoElyolar Aion'un güce ulaşmak için yaptığı sonu gelmez savaşa karışmış ana ırklardan biridir. Melek olarak bildiğimiz varlıklarla benzerlikleri olmasına rağmen , tarihleri oldukça farklıdır. Asmodianlarla aynı kökenden gelen Elyolar şu anki hallerine evrim geçirmişlerdir ve şimdi Aionda üstün ırk olarak hüküm sürmektedirler
Başlangıçta Elyo ve Asmodianlar Sonsuzluk Kulesi'ni korumaktan sorumlu tek bir kutsal ırkın üyeleriydi. Milenyum Savaşları sırasında gardiyanlar 2 gruba bölünmüşler. Kulenin yok edilmesi üzerine iki grup birbirine düşman olmuşlar, Kulenin yok edilmesini diğer tarafın suçu saymışlar ve can düşmanları olmuşlar. İki ırk da ,büyük bir nefret ve öc alma isteği ile , karşı tarafı cezalandırmak için ant içmişler.
Diğer taraftan Elyolar sıcak , arkadaşçıl bir şekilde rahatlatıcı olabilirler. Fakat düşmanlarına karşı bu sıcaklık ve iyilikseverliğin izi görülmez. Güzel melek kanatlarının altında, nazik dış görünüşlerine ters düşecek bir güç taşırlar.
Azariel kontrolünde, Elyoların Elysea Krallığı'nın yuttaşları, Asmodianlara karşı savaşlarında ayakta kalırken, hazırlıklı bir şekilde saldırı fırsatı arayan Balaurlara karşıda tetikte olmalıdırlar.
Bir yıl önce , tam da bu gün , geldiler. O zalimler , lanetlenmiş Asmodianlar . Birden belirdiler, lejyonerlerimiz gittikten biraz sonra geçitlerimizden birinden dünyamıza atladılar. Korkaklar. Bizi durduğumuz yerde katlettiler, en cesurlarımız saldırılarına karşı koymaya çalışmışlarsa da, bu ölümsüzlere karşı ne kadar şansları vardı ki? Kaçtım bunu söylemekten utanmıyorum. Arkadaşarlarım , komşularım ve ailem katledilirken kaçtım ve saklandım.
Birinin bu çeşit hareketleri hatırlaması lazım, çünkü ancak bu davranışlarla aklı başında bir varlık halkımızdan kimlerin onurlu kimlerin ahlaksız olduğunu anlayabilir. Ve ben de koştum ve saklandım , yerleşkeye döndüğümde ise ölüleri gömmeye yardım ettim. “Neden?” diye sordum kendime, “Biri bunu neden yapsın?” O zaman gezegenimizin tarihi hakkında ne kadar az bilgim olduğunun farkına vardım, kısa bir süre sonra bir zamanlar kardeşimiz bildiğimiz Asmodianlar ile bizi savaşa sürükleyen şeyin ne olduğunu araştırmaya başladım. Bu sayfalarda Atreia hakkında öğrendiklerimi bulacaksınız, bu kutsal topraklarda yaşamış ve yaşamakta olanları.

Kibirli bir halk mıyız? Belki. Elyolar arasında sıcak kanlılık ve cömertlik gördüğüm gibi kibir de gördüm. Fakat Asmodianlar… Onları kendi gözlerimle gördüm, beni kendi kanımın tadına bakmaya zorladılar. O , kana susamış yaratıklara dönüşmüş , canlıların Aion tarafından lanetlendiği bariz değil mi? Biz Elyoların bütün güzelliğimiz ile kutsandığımız doğru olabilir mi? Biz mi yaşadığımız çevrenin bi yansımasıyız yoksa çevre mi bizim yansımamız? Şahsen, benim bir fikrim yok.
Adım Rafaela, araştırmamı aşağıda belirttim. Sadece notlarımı kullanışlı bulacağınızı ve notlarımın size güzel ve kırık dünyamızı onu işgal eden canavarlardan kurtarmanızda yardımcı olacağını umabilirim.

Toplama Detayları (Gathering in Details)

Aion'un toplama(bitki vs.) göstergesi başarı ve başarısızlık olmak üzere iki tane göstergeden oluşur.Toplama modunu toplayacağınız şeyin üstüne iki kere tıklayarak aktif edebilirsiniz.Toplamayı başarmak için başarı göstergesinin başarısızlık göstergesinden daha önce dolması gerekir,eğer dolmazsa başarısız olursunuz.Topladığınız şey ile sizin beceriklilik leveliniz başarınızı belirler.▲ 'Toplama' skilini kullanma
Eğer sizin beceriklilik leveliniz topladığınız bitkinin levelinden yüksekse başarı göstergeniz daha hızlı dolar ve başarısızlık göstergeniz daha yavaş dolar.

Yukardaki konu bir yana,aşağıdaki kurallar geçerlidir:

1.Sizin levelinizden 5 level daha fazla olan levelli kaynakları(çeşitli bitki,gem vs.) toplayamazsınız.(İsimleri kırmızı gözüken kaynakları toplayamazsınız.)
2.Bir şeyi art arda en fazla 5 kere toplayabilirsiniz.(Cevherler(gem) hariç.Onlar sadece bir kere toplanabilir.)
3.Kaynakların çıktıkları yerler değişmez ve hep aynı türden çıkar.
4.Bir kaynağı 5 kere topladıktan sonra (en fazla o kadar) başka bir oyuncu da o kaynağı toplayabilir.
5.Bir küpün(?) içine 100 tane kaynak depolayabilirsiniz.

''Ode'' nin cevheri Aion dünyasının her yerinde bulunmaktadır.Onun rolü insanlarla Daeva'lar arasındaki farkları belirlemek kadar önemlidir.Kutsal güç bırakıldığında düşmanı öldüren bir çeşit ''Ode''dir.

Aion'un toplanabilir kaynakların bir tanesi de ''Ode''dir.Toplama skilleri 3'e ayrılır:

İnsanların Toplama Skilleri:
Resim


1-9 levelleri arası olan oyuncuları insan olarak sayılır.Bu nedenle toplama yapmanın tek yolu insan metoduna dayanarak onları ellerinizle çekmektir.Tabikide bunu kısa bir süreliğine kullanacağız.(Daeva olana kadar.).Minimum 10 maksimum 15 beceriklilik leveli gerekir.

Daeva'nın Toplama Skili(Yaşam gücü çıkartmak,Ode çıkartmak)

Oyuncular Daeva olma yolunda Ode'nin enerjisini kazanırlar.Bu skille artık havada uçma kabiliyetinizle havadan toplama yapabilirsiniz.Artık insan toplama skilinize gerek kalmadı yeni 2 tane yeni skiliniz oldu.

Birincisi Yaşam gücü çıkartmak.Bu skill insan olarak topladığınız şeylerde kullanılabilir.Daeva'nın kaynakların özünü çıkaran ve onları yeniden eski,saf hallerine yapılandıran bir gücü vardı
İkincisi Ode çıkartmaktır.Bu skilli sadece Daeva'lar yapabilir.Bu yeni bir skill olup level 1'de başlar.(?) Bu skillin en büyük avantajı Ode Shard'larının yükseklerde olmasıdır.Ode Shard'ları diğer toplanabilir şeylerle aynı özelliklere sahiptir fakat Ode'nin tipleri şansa göre toplanmaktadır.(Yani şansınıza ne gelirse).Yanlız bu işlemi yaparken birşeye dikkat etmeniz gerekir.Bunları havada topladığınız için belirli bir havada durma süreniz var.Eğer bu işlem sırasında uçma süreniz biterse yere düşersiniz ve ölürsünüz.
(Ode çıkartmakla birlikte kullanılma içindir,Kuvvet Değiştirmek)

Resim

Ode enerjisi bütün kuvvetlerin özü olduğu süresince, çıkarılmış Ode enerjisi başka kuvvetlere dönüştürülebilir.Kuvvet Dönüştürme skili size bahsedilen görevleri yapmanızı sağlar ve Daeva olunduktan sonra alınır.Bu skilin skill leveli yoktur.Başlangıçta sadece birkaç seçeneğiniz vardır ama ek tarifler NPC'lerden alınabilir.
Basitler:
Değişik tip kaynaklar vardır.Aşağıdakilere bakarak hangi tipin neye yaradığını öğrenebilirsiniz.Şu anda 9 bilinen tip var.
Resim
Stigma Sistemi;
Aion’un “Stigma” sistemi oyuncuların karakterlerini daha fazla özelleştirebilmesini mümkün kılar. Bu sayede aynı sınıftan hiç bir karakter birbiriyle aynı olmayacaktır.

Kullanılan her bir “Stigma Taşı” karakterine kayda değer güçler ekleyecektir. Bu taşların bir kısmı kolaylıkla elde edilebilirken, bir kısmı ise çok güç elde edilecek ve bu yüzden daha prestijli olacak. Stigma taşları karakterinin “Stigma Panel” adlı bölümünden kontrol edilebilecek. Kullanabildiğin Stigma taşlarının sayısı karakterin seviyesiyle artacaktır.

1: Stigma Yuvalarının Sayısı

Her bir karakter en fazla 5 Stigma yuvasına sahip olabilir. Ancak şuanki level sınırına göre sadece 4 yuvaya sahip olunabiliyor. (Kore Open Beta için)Level 20: 2 Stigma yuvasına sahip.
Level 30: 3 Stigma yuvasına sahip.
Level 40: 4 Stigma yuvasına sahip.
Level 50: 5 Stigma yuvasına sahip


2: Stigma Görevi

Oyuncular Stigma paneline erişmek için bir görev tamamlamak zorundadır. Bu görev 20 level’de açılır ve aynı ırk’ın tüm sınıfları için ortaktır.
3: Stigma Taşları

Stigma görevinizi bitirdiğinizde ilk Stigma taşınıza kavuşmuş olacaksınız. Diğer Stigma taşları oyundaki canavarlardan düşebilir. Oyundaki düzenli yaratıklardan bu taşların düşmesi çok düşük bir ihtimaldir. Ancak bir takım özel yaratıklardan bu taşları elde etmek daha kolaydır. Stigma taşları takaslanabilirler. Bu sayede diğer oyunculardan bu taşları temin edebilirsiniz. Eğer şansınızı drop’larla denemek istemiyorsanız son derece iyi bir yol gibi görünüyor.
4: Stigma Taşlarını Kullanmak

Bir Stigma taşını yuvasına yerleştirmeden önce “Stigma Master” ile görüşmeniz gerekiyor. Bu NPC ana şehirlerde bulunmakta. Ayrıca Stigma taşlarını kullanmak için yeterli sayıda “Stigma Shard” gerekli olacak. Bu “Stigma Shard” ları Abyss bölgesindeki yaratıklardan düşürebileceksiniz. “Stigma Shard” kullandığınız Stigma taşlarını kaldırdığınızda bu “Stigma Shard” geri dönmeyecektir. O yüzden dikkatli şekilde Stigma taşlarınızı yerleştirmelisiniz.Divine(God) Stones Kullanımı

Divine Stones;

Divine Stones yani kutsal taşlar, kutsal güçleri dizginleyerek Divine Stone’ların unsurlarını meydana getirir. Kutsal taşlar 2 farklı formda bulunur; normal(tradeable) ve nadir(soulbound) olarak ayrılır. Kutsal taşlar savaş esnasında bazı avantajlar sağlar.Divine Stones Açıklaması;

Kutsal taşlar çok düşük ihtimalle 30+ yaratıklardan düşürülebilmektedir. Bazı özel yaratıklardan ise daha yüksek şansla düşürülebilecektir. Mühürlenmiş bir kutsal taş silah görüntüsünde değişiklikler meydana getirir. Bu kutsal taşlar size sihirsel veya fiziksel herhangi bir stat değişikliğine neden olmaz ancak size bazı özellikler kazandırır. Her biri ayrı etkiler gösterir.
Bu kutsal taş ile mühürlenip geliştirilmiş silahlar kendilerine özgün görüntülere kavuşur bu sayede özellikleri ayırt edilebilir. Bu kutsal taşları tek başınıza silahlarınıza mühürlemeniz mümkün değildir. Bunu gerçekleştirebilmek için her iki ırkında ana şehirlerinde bulunan bir NPC’den yardım almanız gerekir.


Divine Stones Kullanımı;

Bir kutsal taşa sahipseniz ve onun gücünü görmek istiyorsanız her iki ırkın ana şehirlerinde bulunan (Elyos: Elysium, Asmodian: Pandemonium) NPC’yi ziyarete gitmeniz gerekir. NPC her bir kutsal taş için 100.000Quina alır. Karakterin o an üstünde bulunan silahlara kutsal taş mühürlenemez, önce bu silahları çantanıza koymanız gerekir. Bu işlem esnasında silahınızın veya kutsal taşınızın yok olma ihtimali yoktur, eğer silahınızda zaten mühürlenmiş bir kutsal taş varsa yenisini onu yok ettikten sonra mühürleyecektir.
Resim

NPC Ekranına malzemeleri yerleştiriyoruz
Divine Stones Efektleri;

Kutsal taşlar cinslerine göre farklı çeşitlerde görüntülere sahiptir. Silahta mühürlü olan kutsal taşın cinsi bu sayede rahatlıkla anlaşılabilir, buna göre farklı stratejiler uygulanabilir. Bir çok kutsal taş seçeneği vardır. Aşağıda bir çok kutsal taşın görünüşünü görebilirsiniz.

Resim
Kutsal taş çeşitleri;
Ateş Tipi
Su Tipi
Rüzgar Tipi
Toprak Tipi
Stun(Uyutma)
Paralyse(Durdurmak-Şok)
Bleed(Uzun süreli damage)
Shackle(Atağını engelleme)
Silence(Büyü engelleme)
Atack Speed(Atak hızını düşürme)
Run Speed(Koşma hızını düşürme)
Blind(Kör etme)
Poison(Uzun süreli damage)


Divine Stones Çalışması;

Kutsal taşların kazandırdığı özellikler bir düşmana yapılan her tür vuruşta aktif olabilir. Bazı kutsal taşların çalışma (özelliğini düşmana karşı kullanma) şansı diğerlerinden daha yüksek veya düşük olabilir.
Çalışma ihtimali belli bir sürede ne kadar hızlı vurduğunuzlada orantılıdır. Ne kadar hızlıysanız kutsal taşlarınızda o kadar iyi yanıt verir. Düşmanın, kutsal taşınızın özelliğine karşı olan dayanıklılığıda bu çalışma ihtimalini etkiler. Sorcerer ve Spiritmaster gibi vurduğu skiller belli süreyle dolan ve diğerlerine oranla nispeten daha yavaş atak yapan sınıflar kutsal taşlarda daha yüksek bir çalışma ihtimaline sahiptir, buda ortaya çıkabilecek bazı dezavantajları kaldırır. Ayrıca Priest sınıflarının kulladığı buff ve heal skilleri kutsal taşların çalışmasını sağlamaz.


Saldırı esnasında çalışan bir kutsal taş

Daeva Nedir? Nasıl Olunur?

Daeva Aion'da kişinin ulaşabileceği en ulaşılmaz form'dur! Bahsedilen bu daeva'lar her şeyen gücü yeten tanrılarla kırılgan ölümlülerin melezleridir. Ölümlülerden doğmuşlardır ve birer ölümlü gibi yetiştirilmişlerdir. Hatırlatmakta fayda var ki bu ölümlü kişilerin çok azı Deava haline gelebilir. Bu dönüşüm saklı güçlerini ortaya çıkaran zorlu bi olay sayesinde olabilir.

Daeva diğer sıradan ölümlülerden Aether'i kontrol edebilme yeteneğiyle ayrılır. Yarı ölümlülerinn Aether'i kontrol etmesi teknik olarak olasıdır fakat çok büyük miktarlarda çaba ve eğitim gerektirir - ve çok az ölümlü bu girişimlerinde başarıya ulaşabilir. Becerilerini geliştirmeyi başaranlar bile , güçlerinin sınırlı ve yapı(silah ve zırh)lara bağlı olduğunu bilirler. Daeva lar çok saygı ve hürmet görürler.

Ölümlülerle Daeva'ları birbirinden ayıran bir diğer kaydadeğer özellik ise Daeva'ların ölümsüzlükleridir. Ölümlü olanların vucütları öldüğü zaman ruhlarıda bir sonsuzlukta kaybolur ancak Daeva'lar Aether'in onlara verdiği güçle fiziksel formlarını yeniden canlandırabilirler, tabiki karşılığında bir bedel öderler... Bu bedel onların hafızlarını kaybetmelerine ve inanılmaz bir yorgunluğa düşmelerine sebep olur!

Daeva'lar Aion'da farklı bir yere sahiptir. Acımasız Balaur ve Krall ırk'ları onlara ölümlülerin koruyucuları ve kural koyucuları gibi özel anlamlar ve rütbeler vermişlerdir. Ölümlüler onları korudukları ve arkalarında oldukları için Daeva'lara çok büyük bir şükran duyarlar Daeva'lar sadece zafer ve onur için savaşırlar! Kurallarına göre hareket ederler!
WARRIORGladiator:
Gladyatörler tülü silahlar kullanmakta ustadırlar, kılıçlardan teber'lere(teber: uzun mızraklı balta). İnanılmaz teknikleri silahlarının karakterleriyle şekilleniyor.
Özellik: Yakın savaş
Savaş Stili: Gladyatörler çok fazla harap edici güce sahiptirler. Kaba kuvvet ile savaşırlar. Süslü silah haraketleri ve güzel silah teknikleri ve kurnazlıklarıyla savaşırlar..Templar:
Templarlar bir elinde keskin kılıcı diğerelinde sağlam kalkanı ile savaşırlar. Templar hem güçlü bir savaşçı hemde iyi bir savunucudur. Templarlar ön ateş hattında savaşırlar..
Özellik: Savunma, Koruma
Savaş Stili: Kalbiyle savaşmasının yanında tüm gücüyle saldıran bir savaşçı. Templar düşman ateşinden arka safları korumayı sağlar. Muharebelerde safların düzenini sağlar.


SCOUTRanger:
Okçular yayları ile yaşarlar. Doğal olarak çok yetenekli okçulardır. Ancak tek yenetekleri yay kullanmak değildir. Bunun yanısıra çok iyi tuzaklar kurarlar ve gerekirse kılıç-hançer kullanabilirler.
Özellik: Uzak mesafe saldırı. Savaş stili çeşitliliği.
Savaş Stili: Okçular savaş durumları için taktik hazırlarlar. Ayrıca ani  değişikliklere uyum sağlayabilirler. Bir çok taktik için vazgeçilmez stilleri vardır.


Assassin:
Assassinler (suikastçiler) marifet dolu hızlı saldırılarda ustadırlar. Sessizliğin içinden aniden belirip hızlı saldırılar yaparlar. Ve çok seri şekilde vururlar. Onlar rüzgarın içinde sinsice düşmanlarına yaklaşırlar.
Özellik: Görünmeden saldırmak
Savaş Stili: Bu sınıfın temel stratejisi düşmana sinsice yaklaşıp kudretli saldırılar yapmaktır. Çok büyük zararlar verebilirler. Ayrıca düşmanın hayati noktalarını hedeflerler.MAGESorcerer:
Büyücüler çok güçlü büyüleri kullanmasını becermişlerdir. Bu büyüler düşmana uzaktan çok büyük hasarlar verebilir. Ancak büyücüler yakın dövüşte zayıftırlar. Muharebelerde templar gibi sınıfların arkasından savaşırlar.
Özellik: Uzun mezilli saldırı
Savaş Stili: Yüksek konsantrasyon ile güçlü büyüler oluştururlar. Takımlarda orta saflarda olurlar ve uzaktan büyük hasarlar verirler.Spiritmaster:
Spiritmaster'lar düşmanın kalbine korkuyu vurmak için elementlerin gücünü kullanırlar. Spiritmaster'lar isterlerse suyu kullanabilir havayı bükebilir yada ateşi tetikleyebilirler. Bir spiritmaster birçok farklı özellik kullanabilir.
Özellik: Element kontrolü.
Savaş Stili: Savaşlarda elementleri mükemmel şekilde kullanırlar. Gerektiğinde ise ruhların gücünü çağırırlar. En önemli zamanda bu özellikleri kullanarak güçlerine güç katarlar.


PRIESTCleric:
Cleric'ler müttefiklerini iyileştirebilir. Aynı zamanda güçlü tılsımlar sayesinde müttefikinin vücudunun gücünü artırabilir. Yaraları iyileştirmek ve hatta ölü, ruhsuz bir bedenin ruhunu geri getirme gücüne sahiptirler.
Özellik: İyileştirme, Güçlendirme, Koruma
Savaş Stili: Cleric'in ana rolü, iyileştirmek veya güçlendirme boyunca müttefiklere desteği sağlamaktır. Ama onlar gerekirse bir asa ve bir kalkanla muharevede öldürücü birer savaşçı olabilir.Chanter:
Chanter tam olarak çeviremedim ama tahminimce bu sınıf bir tılsım kullanıyor. Asa'da olabilir. Bu tılsım sayesinde müttefiklerini güçlendiriyor düşmanalına ise kara büyü yapıyor..
Özellik: Güçlendirme büyüleri.
Savaş Stili: Düşmanın gücünü düşürmek. Müttefikini güçlendirmek.

Legion (Guild) Sistemi, Yönetimi (GameMECA'dan Alıntı)

Legion (Guild) Sistemi, Yönetimi;

Aion'un zevkini çıkarmak için her oyuncu bir legion'a katılmak zorunluluğu hissedecektir. Tabi bir legion'a üye değilseniz bile bu oyunda eğlenebilirsiniz. Legion'lar size Abyss kuşatmaları ve RvR yapma olanağı tanır. Bu aktivitelere katılma için bir legion'a ihtiyacın olacaktır.

Oyundaki aktif legion'ları Aion'un websitelerinden bulabilirsin. Ayrıca oyun içindede legion'lar arayabilirsin.

Sizlere bir legion'u kurmaktan yönetmeye kadar anlatan güzel bir rehber hazırladım;


♣ Bir Legion Kurmak;Bir legion kurmak için öncelikle ana şehrinizdeki "Legion Registaration Officer" NPC'sini bulmalısınız. Bu NPC'yi bulduktan sonra 135.000 qina'ya ihtiyacın olacak. Doğal olarak bu para tek bir oyuncu tarafından karşılanamaz bu nedenle üyelerden yardım almalısınız. Ardından legion'unuza bir isim düşünebilirsiniz...


♣ İsim Koyarken;

- Legion'unuzun ismi en fazla 10 karakter olabilir! (Bu kore versiyonda geçerlidir ve korece karakterler içindir. Bu nedenle avrupada nasıl olur bilinmiyor.)
- Legion'unuzun isminde "boşluk" veya "özel karakter" kullanamazsınız. Örn: Ê Ï { / !
- NPC'ye legion ismi girerken pencere kapanır veya bir sorun çıkarsa ve legion açmak için gereken ödemeyi yaptıysanız korkmayın. NPC'den kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.


♣ Legion Crest(Amblem);

Legion'unuzun amblemi isminizin yanında gösterilir(Sanırım). Legion'una crest'i "Legion Crest Manager" NPC'sinden alabilirsin. İlk level'deki bir Legiona rasgele bir amblem verilir. İlerki level'lerde legion kendi amblemiini seçebilir ve kendi amblemini yaratabilir.

- Örnek Amblemler;
♣ Legion Level'leri;
♣ Legion Chat;


- Çok faza üyesi olan legionlar asıl chat odalarını ayırıp yeni bir legion chat odası kurabilirler.


♣ Legion Bankası;

Legion bankaları her ırkın kendi ana şehrinde bulunur. Bu bankaları sadece legion üyeleri kullanabilir. Ve legion bankasının sağlayacağı ayrıcalıkları sadece legion başkanı kontrol edebilir. Banka yönetimi başkana aittir.

♣ Legion Üyelerinin Yönetimi;

AION'un 1. Closed Beta'sındaki legion'larda toplamda 3 adet üye seviyesi bulunmakta. Bunlar; Legion Master, Officers, and Members. Siz bu seviyeleri kendi isteğinize göre ayarlayamıyorsunuz maalesef. Bu seviyelerin legion üyelerine verilmesi ve hakların ayarlanması görevi sadece legion master'ına ait..

- Legion Arabirimi;1) Legion İnfo: Legion İsmi, Üyeleri, Sıralaması, GP, Amblem.
2) Legion Duyuruları: Legion içindeki duyuruların yazıldığı yer.
3) Legion Roster: Legion Üyeleri, Level'ler ve Class'lar.
Ayrıca bu listedeki üye isimlerine sağ tıklayınca açılan seçenekler;
-Üyeyi officer olarak ata
-Üye olarak ata
-Legion Master olarak ata
-Oyuncu'nun ismindeki not'u değiştir (sanırım)
-Legion'dan at
4) Status: Legion'da online olan üyeleri gösterir.
5) Toggle Member: Seçilen karakterin özelliklerini gösterir.
6) Legion Control Panel: Legion ayarları yapılır.
Alt seçenekleri;
-Oyuncu davet eder.
-Üye haklarını ayarlar.
7) Legion History: Legion'daki bütün aktiviteleri kaydeder.
8) Close: Sayfaları kapatır.

TRANSFORMATİONS

Aion'da iki ırk'ın oyuncularının kullanabildiği transformation'lar vardır. Yani oyuncuları belli form'lara sokan büyüler. Bu transformation'lar 10dakika boyunca sürer ve karakteri farklı görünüşlere sokar. Belli başlı 3 adet dönüşüm tipi vardır. Ancak bu dönüşümler görevlerde, savaşlarda ve diğer aktivitelerde değişiklikler gösterebilir. Süreleri değişebilir.♦Irk'lara özel dönüşümler;-Bu tabloda Asmodian'lar çok daha avantajlı görünüyor olabilir. Ancak durumlar eşittir bu oyun esnasında daha rahat anlaşılabilir.

-Belki yakında yeni dönüşüm tipleride eklenebilir.


♦Zaiff;
Bu dönüşüm tipi elyo scout'larının temel bir türüdür. Ve zaiff bir elyo yaratığıdır. Bu dönüşüm için gerekli olan malzemeleri temel eşya satıcılarından bulabilirsiniz.

Oyuncu zaiff'in hızını seviye atlatarak değiştirebilir. normal, level1, level2 olmak üzere 3 seviye vardır.


Sarı: Normal
Sol Mavi: Level 1
Sağ Mavi: Level 2


♦Kyliene;
Bu dönüşüm türü elyo scout'larına özeldir ve Aion CBT1'de kullanılamamıştır.
Bu dönüşüm üstteki tabloda yazdığı gibi level 20 questinde alınabilecek.

♦Kalnipf;
Kalnipf elyo'ların zaiff'inin türünden gelir. Görünüşleri farklıdır ama özellikleri ve haraketleri aynıdır.

♦Puscorn;
Asmo'lara özel olan bu dönüşüm mısır'a benzer.
Bu tip dönüşümün özel bir efekti ve gücü yoktur. Oyuncular bunu karakterlerini değiştirmek ve güzel görüntü olsun diye kullanabilir.


♦Drake;
Bu dönüşüm tipi bir ejderhadır. Level 18 göreviyle alınır ve ilk denemede alınmazsa görev birdaha yapılamaz.


♦Lycan;
Level 17 görevi olan Scouting the Black Talonsla kullanılabilir.
Not; Alıntıdır Arkadaşlar şu aralar zamanım olmadıgı için birdahakine kendime ait konumu açıcam.
(Bu konu en son: 04.02.2014 Tarihinde, Saat: 10:36 düzenlenmiştir. Düzenleyen: bysemih27.)
04.02.2014 10:33
Paylaş!
Alıntı ile Cevapla
 Teşekkür Edenler: RecLast
Çevrimdışı RecLast v
Yönetici
******
Yönetici
Profil Resmi


Yorum: #2
Cvp: Aion Geniş Çaplı Rehber
Güzel bi rehber olmuş Shy Alıntı olmasaydı iyidi birdahakine senden bekliyoruz ^^

Copyright © 2010 by RecLast All rights reserved.

Ben bir oyuncuyum…
Bir hayatım olmadığından değil…
Yaşayabilecek bir çok hayatı seçtiğimden…
(Bu konu en son: 04.02.2014 Tarihinde, Saat: 13:40 düzenlenmiştir. Düzenleyen: RecLast.)
04.02.2014 13:39
Paylaş!
Alıntı ile Cevapla
 Teşekkür Edenler: bysemih27
Çevrimdışı ufukbaba v
Seviye 3
*
Üye Grubu
Profil Resmi


Yorum: #3
Cvp: Aion Geniş Çaplı Rehber
Sınıfları ben tanıtmıştım ama güzel bi çalışma olmuş emeğine sağlık devamını bekliyoruz Shy

Beni değiştirmek için boşuna uğraşma çünkü ben ben olabilmek için bir çok şeyden fedakarlık ettim

Resim
04.02.2014 16:29
Paylaş!
Alıntı ile Cevapla
 Teşekkür Edenler: bysemih27
Çevrimdışı bysemih27 v
Seviye 1
*
Üye Grubu


Yorum: #4
Cvp: Aion Geniş Çaplı Rehber
(04.02.2014 16:29)ufukbaba Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Sınıfları ben tanıtmıştım ama güzel bi çalışma olmuş emeğine sağlık devamını bekliyoruz Shy

k.bkma kardeş Smile konuyu öylesine açtım Smile oyunu bıraktım zaten Smile premium paket istiyo herşeye. vip üyelik paket falan diyo.
04.02.2014 22:54
Paylaş!
Alıntı ile Cevapla
Çevrimdışı ufukbaba v
Seviye 3
*
Üye Grubu
Profil Resmi


Yorum: #5
Cvp: Aion Geniş Çaplı Rehber
Kardeşim madem bırakıcaktın bölümü niye açtırdın şuanda bölümle ilgilenicek kimse yok birde oyunda sedece ticaret exp artışı vb şeyler için premium istiyo onun dışında vip üyelirin yaptığı herşeyi yapabilirsin aksi taktirde türk serverinde o kadaroyuncu olmazdı bi daha bi bak derim

Beni değiştirmek için boşuna uğraşma çünkü ben ben olabilmek için bir çok şeyden fedakarlık ettim

Resim
05.02.2014 09:58
Paylaş!
Alıntı ile Cevapla

Yeni Yorum Gönder Yeni Konu Gönder


'Aion Geniş Çaplı Rehber' Konusunu Paylaş
 • RSS
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • TwitThis
 • Facebook
 • Reddit
 • Google
 • YahooMyWeb
 • E-mail

Konu Bağlantı Araçları
Aion Geniş Çaplı Rehber Konusunun Etiketleri Etiketler
Aion Geniş Çaplı Rehber Konusunun Linki Direk Link
Aion Geniş Çaplı Rehber Konusunun HTML Kodu HTML Link
Aion Geniş Çaplı Rehber Konusu BBCode Linki BBCode Link
Aion Geniş Çaplı Rehber Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Aion başlangıç sınıf ve ırk tanıtımları ufukbaba 0 3,341 02.02.2014 18:14
Son Yorum: ufukbaba

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Aion Geniş Çaplı Rehber indir, Aion Geniş Çaplı Rehber Videosu, Aion Geniş Çaplı Rehber online izle, Aion Geniş Çaplı Rehber Bedava indir, Aion Geniş Çaplı Rehber Yükle, Aion Geniş Çaplı Rehber Hakkında, Aion Geniş Çaplı Rehber nedir, Aion Geniş Çaplı Rehber Free indir, Aion Geniş Çaplı Rehber oyunu, Aion Geniş Çaplı Rehber download


Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi
İletişimRecLast.NetYukarı GitArşivRSS Beslemesi