ByRecLast.Net | Oyun Kanalı
ByRecLast.Net | Oyun Kanalı

İnceleme Puanlaması

logo

İnceleme Puanları Neye Göre Yapılmaktadır ?

Bir inceleme nasıl yapılmalıdır? Değerlendirme puanları nasıl olmalıdır? İnceleme yaparken kullanılan puan türü 10 ile başlar ve aşağıya doğru iner; her bir sayının ise farklı bir anlamı mevcuttur.

10/1=Berbat
10/2=Son Derece Kötü
10/3=Kötü
10/4=Ortalamanın Biraz Altında
10/5=Ortalama
10/6=Ortalamanın Biraz Üstünce
10/7=Güzel
10/8=Çok İyi
10/9=Mükkemmel
10/10=Kesinlikle Oynanmalı

İnceleme anlayışı, günümüz oyun sektöründe pek de oturmamıştır aslına bakarsanız. Bir oyunu sadece grafiklerine göre değerlendirmek, bunun yanında belki de senaryosunu hiçe saymak, çok sık yapılan hatalardandır. Bir oyunu incelerken, öncelikle oyunu yaşamak gerekir. Tamamen için girdiğinizi hissetmeli, sanki ana karakter sizmişsiniz gibi oynamalısınız. Oyunun senaryosu hangi dönemde geçiyor ise, ona göre yorumlamalısınız. Bir oyunun neden 10′da 10 almamasının en önemli sebeplerinden biri ise, kusursuz bir oyunun ne yazık ki çok zor bulunmasından kaynaklanmaktadır.

İnceleme yapmak, gerçekten kişiliğinizi sevdiğiniz oyun ile birlikte yansıtacak en önemli unsurlardan biridir. Sevdiğiniz oyun türünü oynarken, onu inceleyeceğinizi bilmek ve ‘sadece’ oyunu oynamamak, sizlere mutluluk ve ayrı bir heyecan verecektir.

Eğer ki “Ben bu heyecanı yaşarım, en iyisini yaparım!” diyorsanız, siz takipcilerimizde incelemelerimize puan verebilirsiniz !

RecLast.Net


BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN

Bağlantılarımızı kullanın