ByRecLast.Net | Oyun Kanalı
ByRecLast.Net | Oyun Kanalı

League Of Legends’e Yeni Gözlem Sistemi Geliyor !

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan (2 votes, average: 10,00 out of 10)
Loading...Loading...

league-of-legends

League of Legends‘ın artık oyuncu yazışmalarını denetleyecek ve gereken durumlarda ban veya ceza uygulayabilecek yeni bir ‘adalet’ sistemi geliştiriyor. Oyunun en büyük problemlerinden biri küfürler,trollermeler ve benzeri tartışmalardı bildiğiniz gibi. Herkes bu durumdan(bende dahil) yakınırken sonunda beklediğimiz bir uygulamayı Riot Games getiriyor.

Yeni sistemde, Oyun içinde yapılan rapor işlemi sonucunda devreye giriyor ve yazılanlar Riot ekibine gönderiliyor. Herhangi bir ihlal durumu olduğu takdirde E-Mailinize bir Mail gönderiliyor ve yazdığınız mesaj kanıtıyla beraber cezanız bildiriliyor. Bu sayede kuzenim yazmış gibi saçma durumları ortadan kaldırmış oluyorlar. Çok uzun süre önce yapılması gereken bu sistemin bukadar geç kalması biraz can sıkıcıda olsa sonunda gelecek olması biraz olsun içimizi rahatlatabilir.

Sohbet cezası mı yoksa gerçek ban mı?

Sistem, oyuncunun davranışına ve yazdıklarının şiddetine göre cezayı ayarlıyor. 2 haftalık uzaklaştırmadan komple oyundan banlanmaya kadar giden çeşitli cezalar var. Tabii bunlar şimdilik uç nokta, ilk başta bu davranışlar için oyuncuya uyarılar yapılıyor. Yani ana bacı dümdüz giren oyunculara direkt ban gelecek demek bu dikkatli olun ^^

League of Legends’ın geliştiricisi Riot Games yeni sistemi bugünden itibaren Kuzey Amerika sunucusunda deneyeceklerini ve ilk birkaç bin oyunda nasıl sonuçlar doğuracaklarını görmek istediklerini açıkladı. Yani şimdilik bu sistem test aşamasında diyebiliriz. Eğer her şey istenildiği gibi giderse, sistem daha çok bekletilmeden dünyaya yayılacak.

Yakın zaman içinde gözlem sisteminin Türkiye sunucusuna da geleceği düşünülüyor. Kısacası dikkatli olun, oyununuzu oynayıp eğlenmeye bakın. Diğer türlü başka oyunculara gösterdiğiniz her olumsuz davranış size bir kanıt olarak gösterilebilir!


BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN

Bağlantılarımızı kullanın