ByRecLast.Net | Oyun Kanalı
ByRecLast.Net | Oyun Kanalı

Makale:Popmundo Yeni bir dünya yaratmak

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan (1 votes, average: 10,00 out of 10)
Loading...Loading...

popmundo

Yeni bir dünya yaratmak,

Yenilikler ararken farklı bir yaşamın içinde kendimi buldum. Kendi dünyamı yansıtabileceğim, hayallerimin peşinde koşabileceğim, yeni arkadaşlıklar kurabileceğim ve yeni bir hayat işte! Benim en çok hoşuma giden yönü ise; bir grup veya sanatçı kurup dünyayı turlayıp, kendi müziğimi yapmam ve herkese tanıtma fırsatını vermesidir. Dünya’nın birçok yerinden katılım gösteren kullanıcılar ile böyle bir platform’da rekabet etmek gerçek anlamda heycan verici.. Tabi ki, Müzik dışında meslekler’de vardır, Ceo, Polis, Doktor, Muhasebeci, Tezgahtarlık, Barmenlik, Avukat, Aşçı ve son dönemlerin en popüler mesleklerinden birtanesi olan Şarkı besteciliği(kendi şarkılarınızı yazıp açık arttırma’da satabiliyorsunuz. Ne kadar kaliteli ise okadar yüksek bir fiyattan satabilirsiniz.) Bunlar dışında Popmundo’da 49 şehir vardır, her birinin başında; Vali, Vali yardımcısı, Emniyet Müdürü, Emniyet Müdürü yardımcısı, Defterdar vs. yetkililer vardır. Eğer Politikadan anlıyorum, lider ruhluyum diyorsanız tam size göre bir meslektir. Tabi ki, Bu meslekleri yaparken müzik kariyerinize’de devam edebiliyorsunuz(isteğinize bağlı olarak).

pop6-262

Sizlere Popmundo’dan biraz bahsedecek olursam;

Popmundo, 2004 yılında internet kullanıcılarının beğenisine sunuldu. 2 İsveçli arkadaş tarafından kurulan Popmundo, browser(internet tarayıcısı) üzerinden oynanan online bir “rol yapma” oyunudur. Kullanıcıların beğenisine sunulduğu zaman adı “Popomundo” idi. Daha sonra adı İspanyolca ‘Popüler dünya’ anlamına gelen “Popmundo” olarak değiştirildi. 2012 yılında oyun yeni arayüz (V2) ve yeni özellikleriyle modernize edilip, oyuncuların beğenisine tekrar sunuldu. Popmundo oyunu, oyuncuların müzik ile şöhrete kavuşmaya çalıştığı, bunun yanı sıra farklı kariyer dallarında da ilerleyebildikleri internet üzerinden oynanan bir “rol yapma” oyunudur.Oyun gerçek zamanlı ve gerçek kişiler ile oynan bir rol yapma oyunudur. Oyun temeli ilk başlarda müzisyenlik olmuştur, daha sonrasında Suç oyunu, polislik, şehirlere vali’ler eklenmiştir. Tabi ki bu meslekleri yapmak için belli beceriler(yetenekler) vardır. Bunları belirlerken seçtiğiniz meslekden yola çıkarak yetenekleriniz o doğrultuda olmalı. Bu dünya’ya  özel günler ve daha birçok özelliği ile sanal bir yaşam alanı şeklindedir. Kullanıcılar kendi isim, cinsiyet, yaş ve memleketini seçme hakkı vermektedir.

seatle

Popmundo 37 ülke ve 49 şehirden oluşuyor. Türkiye’yi İstanbul, Ankara , İzmir , Antalya şehirleri temsil ediyor. Müzikle uğraşan sanatçılar 1 oyun senesi (56 gün) içinde 49 şehirde konser verirler. Her şehirde diğer oyuncuların sahip olduğu ve oyuncular tarafından yönetilen marketler, barlar, spor salonları, oteller ve diğer mekanlar var. Sadece oyunda yer alan, haftalık yayınlanan “It’s pop” isimli dergi’de oyunda ki kullanıcılar tarafından oluşturulan makaleler, karikatürler ve röportajlar yayınlanmakta. It’s pop dergisi 29 dilde yayınlanıyor ve makale sayısı 100.000’i geçmiş durumda .

kafasını kaşıyan adam

Oyunda ne kadar zaman harcadığımız tamamıyla size bağlı olan bir konudur. Oyuna çok fazla zaman ayıramayacaksınız üzülmeyin, karakteriniz kendisi ile her dakika ilgilenilmedi diye oturup ağlamaz. Oyunda olan bitenleri haftada birkaç defa kısa aralıklarla kontrol etmeniz ise, kariyerinizi geliştirmenize yetecektir. Diğer yandan, oyunla daha sık ilgilenen başka bir oyuncunun da anlık gelişmelerden haberdar olacağı içini haftada bir  defa oyun ile ilgilenen başka bir  oyuncuya göre bir adım daha önde olacağı da kaçınılmaz bir diğer gerçektir. Bu tercih tamamıyla gerçek hayattaki yaşam tarzınıza kalmış olan bir şeydir.

www.popmundo.com

Oyun Geliştiricileri: Bernard Mackenzie, Jonas Farnsword, Billy Bob Samuels

Biz: Nicolas Flamel (696250) ve Abel Power (285312)

Gönderen: Levent Hancı ve Cavlan Tatbul

Sizlerde Haber,İnceleme,Makale,Video,Resim ve Caps lerinizi ekleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki linke tıklayarak isteğinize göre yazınızı yazmak !

http://byreclast.net/sende-yazini-ekle


BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN

Bağlantılarımızı kullanın