ByRecLast.Net | Oyun Kanalı
ByRecLast.Net | Oyun Kanalı

Microsoft’un Yeni Tarayıcısı Spartan

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan (1 votes, average: 10,00 out of 10)
Loading...Loading...

microsoft-un-yeni-tarayicisi-spartan-in-goruntuleri-ortaya-cikti-705x290

Not; Bu haberde göreceğiniz görseller bir kaynağa dayalı değildir, Microsoft tarafından paylaşılmamıştır.

Windows Explorer’ın kötü ününden sonra Microsoft ekibi yeni bir tarayıcı ile Windows 10’u  piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Tarayıcının duyurusu henüz görseller ile desteklenmese de “İşte bu yeni tarayıcı!” diyebileceğimiz bir hal almış görünüyor. Fakat dediğimiz gibi, Microsoft ekibi tarayıcının yapımını bitirmeden önce bize böyle şeyler sunacağa benzemiyor.

2015030609391710172

Windows Explorer’ın görüntüsü bile insanları korkuttuğu için hem ismi hem de görüntüsü değişti. Yeni ismi Spartan ve görüntüsü de yeni nesil tarayıcıları andırıyor. Biraz Mozilla’dan biraz Chrome’dan etkilenen, kırma bir tarayıcı haline bürünmüş gibi görünüyor olsa da, artık “Explorer’ı bir kez kullanıyorum, o da Chrome’u indirmek için.” sözlerini bastıracak yeniliklerle geliyor, korkmayın!

2015030609392660172

 

İçerik menüleri ve sekmeleri, okuma modu görünümü gibi özelliklerini gördüğümüz Spartan’da, telefon numaralarını algılayabilme, favoriler çubuğunun açılıp kapatılabilmesi, okuma görünümü ve giriş sayfasını değiştirme için farklı tema seçeneklerin olduğu görünüyor.

Fotoğrafların nereden geldiği belli olmasa da Spartan’ın nasıl bir görünüme sahip olacağını ve az çok ne özelliklere sahip olacağını görmüş olduk. Umarım artık bu tarayıcının “Varsayılan tarayıcı yapılsın mı?” sorusuna korkmadan “Evet” cevabını verebiliriz.


BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN

Bağlantılarımızı kullanın