ByRecLast.Net | Oyun Kanalı
ByRecLast.Net | Oyun Kanalı

Oyunlarda FPS Arttırmak! – Nvidia – Intel

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan (1 votes, average: 10,00 out of 10)
Loading...Loading...

fps-arttırmak-nvidia1

Yeni Aldığımız Laptop –  FPS Sorunu!

Günler geçtikçe oyunlar grafik açısından gerçekçiliğe daha da yaklaşıyor. Fakat bu gerçekçilik bilgisayarımızın sistemini fazlasıyla zorluyor. Peki oyun sırasındaki düşük fps den dolayı kasmaları, donmaları nasıl engelleriz?

Yeni aldığınız Nvidia ekran kartlı laptopunuzda fps sorunları ortaya çıkabilir. Hatta “Ya hu adamın eski bilgisayarda 40 50 fps, benim yepyeni laptopumda da 40 50 fps.. ” diye bilirsiniz.

Korkmayın! Bunun bir çözümü var!

Yeni aldığınız yüksek özellikli (parayı bayıldığınız) bilgisayarınız League of Legends gibi bir oyunda düşük fps sunuyorsa, sorun büyük ihtimal ile Nvidia ekran kartı ayarlarınızdan kaynaklıdır.

Nvidia Optimus  harika olsa da sıkıntıları olan, hem Intel tümleşik hem de Nvidia harici ekran kartınızı çalıştıran bir teknoloji. Oyun oynamıyorken veya ekran kartınızı çok düşük seviyede kullanacak olan programları çalıştırırken Intel tümleşik ekran kartını kullanan bu teknoloji, siz yüksek grafik özellikli oyunlara girdiğinizde Nvidia harici ekran kartınızı devreye sokuyor. Fakat bu geçişler bazen sıkıntı yaratabilir. İşte bu yüzden aşağıdaki ayarları yapabilir veya videomuzu izleyebilirsiniz.


 

Nasıl Yapılır – Görsel Anlatım


Nasıl Yapılır – Videolu Anlatım
 


BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN

Bağlantılarımızı kullanın