ByRecLast.Net | Oyun Kanalı
ByRecLast.Net | Oyun Kanalı

Steam için Oyun İade Sistemi Geldi !

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan (1 votes, average: 10,00 out of 10)
Loading...Loading...

Steam

Dünyanın en büyük oyun kütüphanesi olan Steam yıllardır kaliteli hizmetiyle herkesin tercihi olmuştur. Fakat Steam in bile bazı hataları/eksikleri var. Bunlardan en önemlisiyse tabiki Oyunların İade edilememesiydi. An itibari ile Steam bu yeni sisteme sonunda kavuşuyor. Artık oyunlarınızı iade edebilecek ve ücretini geri alabileceksiniz. Ancak tabiki steam buna bazı şartlar koymuş. Aldığınız Oyunu en fazla 14 gün önce almış olmanız ve 2 saat‘ten az oynamış olmanız gerek. eee tabiki bizde farklı birşey beklemiyorduk. Sonuçda saatlerce oynayıp oyunu bitirdikten sonra geri vermek isteyen ileri zekalılar da tabiki çıkacaktı. Bunu engellemek amaçlı mantıklı bir sistem yapılmış bence. Aslında bir nevi Demo sistemi oluşmuşda diyebiliriz, tek farkı demoda bazı sınırlar olurken bunda herşeyi deneyebiliyorsunuz ve beğenmezsenizde paranız iade ^^

Bu arada bu iade sistemi sadece oyunlar için değil. DLC den tutunda Bundle lara kadar hemen herşeyi iade edebileceksiniz. Hatta ön siparişdeki oyunları dahi, ön sipariş süresi boyunca iade edebiliyorsunuz. Tabi yine 14 gün koşuluyla.

Sistemin kötü tarafıysa geri iade edilen para Steam bakiyesine işleyecek ve steam dışında kullanılamayacak olması. Yani bir oyunu iade ettiğinizde sadece Steam ürünü alabiliyorsunuz.

Bu arada sistemi kötüye kullananlar için steam bir açıklama yapmış onuda okumakta fayda var;

İade sistemi Steam üzerinden alınan içeriklerde riski kaldırmak için getirildi. Bir çeşit bedava oyun kazanma yolu olarak değil. Eğer bu sistemi kötü amaçla kullandığınızı görürsek, size bu hakkı daha fazla tanımayız. Ancak bir oyunu indirime girmeden hemen önce geri verip, indirime girdikten sonra daha ucuza almakta özgürsünüz.


BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN

Bağlantılarımızı kullanın