ByRecLast.Net | Oyun Kanalı
ByRecLast.Net | Oyun Kanalı

Xbox One Mart Ayı Güncellemesi!

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...Loading...

Xbox One

Microsoft’un yeni nesil konsolu Xbox One’ın beklenen Mart ayı güncellemesinin detayları belli oldu.Major Nelson adı bilinen Larry Hryb kişisel blog sayfası üzerinden gelecek güncelleme ile ilgili detayları oyunseverlerle paylaştı.Detaylar ise şöyle;

Ekran Görüntüleri – Artık oyun oynarken konsoldaki Xbox tuşuna iki kere art arda basarak ekran görüntüsü alabileceğiz ve aldığımız ekran görüntüsünü Y tuşuna basarak kaydedebileceğiz. Xbox One’ımıza bağlı Kinect’imiz var ise “Xbox Take a Screenshot” diyerek de bu işlemi gerçekleştirebileceğiz.

Upload Uygulaması – Güncellenen Upload uygulaması ile çektiğimiz video kliplerin yanı sıra ekran görüntülerini de ayarlayabileceğiz. Upload Uygulaması’nda ekran görüntülerini arka plan görüntüsü olarak ayarlayıp tam ekran olarak görüntüleyebileceğiz.

Önerilen Arkadaşlar – Önerilen Arkadaşlar özelliği ile ana menüdeki arkadaşlar bölümünde ya da arkadaş listesinde kolaylıkla yeni arkadaşlar bulup onları ekleyebileceğiz. Tanıyor olabileceğimiz arkadaşları bizlere gösteren Önerilen Arkadaşlar özelliği ile birlikte oyun oynayabileceğimiz daha çok arkadaş hatta canlı yayın yapan kullanıcı ya da klip yapımcılarını ekleyebileceğiz.

İsmini Paylaşma – Yeni güncelleme sayesinde gerçek ismimizi arkadaşlarımızla ya da herkesle olmak üzere iki şekilde paylaşabileceğiz. Bunun dışında sadece seçilmiş arkadaşlarımız ile de ismimizi paylaşma imkanımız olacak. Gamertag sistemi oyunda kendimizi adlandırmamızın basit bir yöntemi.Ama gerçek ismimizi paylaşmak insanların bizi kolayca hatırlamasını sağlayacak.

Transparanlık – Kullanıcılardan gelen yoğun istek üzerine yeni güncelleme ile artık istersek metro menüsünü transparan bir hale getireceğiz. Bu özelliği kullanmak için Ayarlar > Xbox’ım > Transparanlık menüsüne gitmemiz yeterli olacak.

Spam Raporlama – The Messages uygulamasında yapılan güncelleme ile artık spesifik bir mesajı spam olarak belirtebileceğiz. Bunu yapmak için söz konusu mesajın üzerine gelip A tuşuna basıp Report -> Spam seçeneklerini seçmemiz yeterli olacak.

Mart Güncellemesi hakkında bir de videomuz var.İyi seyirler.

 


BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN

Bağlantılarımızı kullanın